Zajímavosti ze světa marketingu, reklamy, sociálních sítí a internetu pro studenty a absolventy Cambschool.cz | Cambschool.cz

Zajímavosti ze světa marketingu

Zajímavosti ze světa marketingu

Ve spolupráci s panem Danielem Nytrou, českým marketingovým specialistou a spoluzakladatelem společnosti Zapakatel.cz, jsme pro vás připravili další zajímavou sekci, tentokrát na aktuální témata ze světa marketingu. Pravidelně si zde můžete přečíst nový vtipně formulovaný a velmi čtivý článek a dozvědět se tak nové věci o marketingu, reklamě, sociálních sítích, technickém pozadí stránek, mobilních aplikacích a internetu obecně. Pevně věříme, že články obohatí nejenom studenty a absolventy Cambridge Business School, ale dostanou se také do povědomí širší veřejnosti.

Accelerated Mobile Pages

31. 1. 2017

Accelerated Mobile Pages jsou speciální stránky pro rychlé načítání statického obsahu v mobilních zařízeních podporované Googlem. Responzivní šablona je sice fajn, ale pro mobilní připojení představuje stále problém: Pomalé načítání obsahu.

 

Jak nastavit dynamický retargeting na Sklik.cz

30.11.2016

Teď by měli zbystřit všichni majitelé e-shopů: Dynamický retargeting (remarketing)  je jedna z nejefektivnějších prodejních metod. Doporučuji ho využít jak na Facebooku, Google Adwords, tak i  na Skliku. Tento článek je manuálem, jak vše jednoduše nastavit právě na systému Sklik.cz.

 

Jak uspět s malou firmou

26.9.2016

Znám to a chápu to: Sám podnikám a navíc mám klienty, kteří se řadí mezí malé nebo střední podnikatele. Jak vlastně začít a vydržet nekonečný boj s velkými firmami a s vaší konkurencí?

 

PPC kampaně: Automatická pravidla, která pomáhají

25. 8. 2016

Tento článek by vás měl nakopnout na nastavení automatických pravidel v PPC kmpaních pro Sklik a Google Adwords. Nastavil jsem jednu takovou strategii založenou na poměru nákladů na zisk a dělá mi radost, jak dobře funguje.

 

Start-up, který vznikl z naštvání

19. 7. 2016

Byl jsem vážně naštvaný. Naštvaný na existující prodejní systémy. Připomíná mi to zlatou horečku: Nejvíce na zlaté horečce vydělali lidé prodávající zlatokopům chlast, pistole, krumpáče, ženské a rakve. Spousta snílků tak utratila hodně peněz a nic nevydělali. Neuměli si to spočítat…

 

Thrive Leads: Překlad do češtiny

18. 4. 2016

Je to tak. Vyhodnotil jsem plugin Thrive Leads jako ten nejlepší pro získávání emailových kontaktů. Stejně jako vnímám activecampaign jako nejlepší emailový nástroj pro malé a střední podnikatele (nechal jsem ho přeložit), přeložil jsem i tento plugin… celkem 33,1 normostran!

 

SMS automaticky a s oslovením klienta

14. 4. 2016

Dostal jsem zajímavý úkol klienta, v jehož firmě  nemají na klienty emaily, ale pouze telefonní čísla. Je nutné automatizovat upozorňující zprávy o pravidelném servisu: Tzn. Každý člověk dostane v ten správný den zprávu o tom, že by si měl domluvit servis svého komínu. A napadla nás super věc...

 

HTTPs a pruda s přechodem na něj

8. 2. 2016

Přejít na https jsem chtěl už dávno. Pro velkého bratra (Google.com) je to jeden ze signálů pro SEO pozice… ale až díky push notifikacím jsem rozhodl. Celkově jsem čekal mnohem větší problémy, nakonec to ale bylo rychlé a bezbolestné. V tomto článku popíšu polopatě, co je potřeba nastavit, aby vás vyhledávače přehodily na nové https bez problémů.

 

Push notifikace pro marketing

5. 2. 2016

Push notifikace (zprávy) jsou věc, se kterou jsem se setkal při vytváření aplikací pro mobil. Málo markeťáků ale ví, že to lze použít i v rámci webového prohlížeče. Tento článek je proto o push notifikacích a o možnostech tohoto komunikačního kanálu skrz webové prohlížeče.

 

RLSA + Facebook = VSL

3. 2. 2016

Remarketing asi všichni znáte: Médžik zobrazování bannerů a textových reklam všude po internetu jen lidem, kteří navštívili vaše stránky (a něco tam udělali). RLSA už zná méně lidí a když do toho zapojíme emaily nebo Facebook, tak to znají jen někteří vyvolení. Tento článek je o možnostech zvýšení konverzí u prodejů z PPC kampaní.

 

Google Tag Manager: 19x nejpoužívanější nastavení

21.11.2015

Pokud si přečtete tento článek, potom se naučíte díky Google Tag Manageru nastavovat rychle a jednoduše veškeré kódy na vaše stránky nebo eshop. Ať jde o měřící kódy pro Google Analytics, SumoMe, MyX, remarketing pro Sklik.cz a konverzní kódy pro Facebook Ads a Google Analytics.

 

Facebook: 3 různé reklamní formáty a jejich testování

19.11.2015

Facebook válí, Facebook jede! Pořád nás překvapuje změnami, které dělá. Vše testuje, sleduje a pak nasazuje. V článku jsou probírány poměrně nové reklamní formáty, které Daniel Nytra na Facebooku analyzoval: Facebookový dynamický remaketing, reklama na Instagramu díky Facebooku a Facebookový lead formulář.

 

Navýšení o 303 % registrací do databáze kontaktů pouze z vyhledávačů

17.11.2015

Daniel Nytra se vydal  „digi-nomádit“ do Maroka a nachystal v listopadu celou řadu zajímavých článků. V tom prvním popisuje nastavení a výsledky dlouhodobého marketingu se zaměřením na získávání nových kontaktů z vyhledávačů. Vše je vytvářeno bez speciálních reklamních kampaní, pouze na základě testování, analýz a práce v obsahovém marketingu.

 

12+1 kontrol technikálií vašeho webu

9. 11. 2015

Google.com a Seznam.cz křičí do světa: „ Dělejte weby pro lidi! Zrychlete načítání stránek! “ a většina podnikatelů se nezastaví, nezamyslí, jen slyší v ozvěně postaviček „SEO-Guru“ něco úplně jiného.: „Spočítejte si poměr klíčového slova na stránku“ nebo „Dosáhněte v úžasném SEO optimizátorovi minimálně 9 bodů z 10″… což jak tušíte, je nesmysl.

 

Jak na facebookovou firemní stránku a reklamu

21. 8. 2015

Facebook je ideální platformou pro sdílení vlastního obsahu. Víte ale, kdy a co na největší sociální síti zveřejňovat? Prohlédněte si tipy Daniela Nytry zpracované v přehledné infografice.

 

Šablona Wordpress zdarma (super-rychlá pro SEO)

20.07.2015

Pro SEO (čtěte: „Super Efektivní Obrat“) je jeden z nejdůležitějších parametrů rychlost. Vyhledávačům celou dobu jde o to, ať se jejich klienti cítí spokojeně. Co děláte vy, když se vám pomalu načítá stránka? Já jdu jednoduše zpět a zkusím jinou.

 

Jak začít vydělávat jako partner affiliate programu

05.05.2015

O affiliate/provizní programu se píše a mluví z 99% v souvislosti s provozovatele eshopu: Nastavení affiliate systému, jak shánět partnery, jak s nimi komunikovat atd. Co ale samotní partneři: webmasteři, facebookový nadšenci nebo majitelé kupónových webů? Tento článek se zabývá affiliate systémem z té druhé strany: Jak z něj můžou partneři vydělat co nejvíce.

 

Proč u vás nakupují jen 2 lidi ze 100?

1. 5.2015

Před pár lety bylo normální, když na vás vyskakovali reklamní bannery s možností výhry nebo rychle získaných peněz. Přesměrování jste byli na kdoví co-kam. Nejsmutnější bylo, že to fungovalo a lidé klikali, soutěžili a nakonec platili. Naštěstí je tahle dravá reklama někde za námi a doufám, že se nevrátí. Samozřejmě někde stále funguje, ale tam funguje i „Email z Afrika“ s obsahem: „Já nevyrušovat vás? Získat vy majetek, ale potřebovala zálohu…“ = díky za češtinu simple-smile Proč u vás nakupují jen 2 lidi ze 100?

 

12+1 SEO nástroje ZDARMA

9. 4.2015

Spousta lidí vnímá SEO jako magii. Nesmysl. Stačí jen zjistit, co lidé opravdu chtějí …a dát jim to: Poradit nebo vyřešit jejich problém. Pokud budou návštěvníci stránek u vás najdou co hledají, tak jste uspokojili i Google a Seznam. Všichni jsou šťastní: Návštěvníci i vyhledávače. Výsledkem je, že jsou vaše stránky vystřelené nahoru ve vyhledávání. To je celé. Jediné mínus je, že to trvá dlouho… ale vy chcete dlouhodobý projekt, je to tak? Začněte na tom hlavně TEĎ pracovat!

 

…a představ si čoveče, ten blog fakt vydělává!

20. 1. 2015

Dneska bych rád všechny přesvědčil, že je blog důležitý pro jakýkoliv druh podnikání. Ať prodáváte vize firmám, nebo máte eshop na koberce, nebo víno z dovozu, kočky z ulice, tantry z vesnice, cestujete… vy všichni POZOR! BLOG vám vydělá peníze. Jak? O tom bude dnešní článek: O kvalitním obsahu.

 

Než začnete znovu cpát peníze do reklamní kampaně

7. 1. 2015

Excelovská tabulka a historicky první namluvený video-návod na tomto blogu. Pomůže všem podnikatelům, kteří využívají internetovou reklamu a trochu „plavou“ v číslech. Připravte se na analýzu kampaní… pokud chcete vydělávat peníze, musíte umět počítat!

 

Pro všechny, kteří ještě nejsou paranoidní

11. 11. 2014

Tento článek vám řekne, jak oslovit člověka, který je připravený koupit váš produkt nebo službu. Vše je automatické!

 

Affiliate marketing

29. 8. 2014

V tomto článku si nejdříve popíšeme výhody a nevýhody affiliate pro prodej na internetu společně s fintami, pak je omáčka se seznamy dostupných affiliate programů + sítí a nakonec jsem sepsal manuál z praxe: Jak to vypadá se zprovozněním affiliate programu a na co se psychicky připravit.

 

Jak zvýšit návštěvnost stránek?

23. 6. 2014

Zde je 12 praktických věcí, které vám zvýší návštěvnost stránek. Určitě jste alespoň jednu z nich řešili v práci nebo na svém blogu. Doufám, že vám pomůžou ve vašem projektu.